Gdzie się zatrzymać będąc na Podkarpaciu?

0
1206
views

Województwo podkarpackie to jedno z takich miejsc na mapie Polski, gdzie nie każdy wie, że warto przyjechać, a naprawdę można powiedzieć, że jest w tym miejscu coś magicznego. Uzdrowiska, góry, piękne krajobrazy, zabytki, malownicze wsie- wszystko to czeka na wyciągnięcie ręki i zaprasza w szczególności tych, którzy w tych rejonach jeszcze nigdy nie byli. Jak zaplanować taką wycieczkę, aby naprawdę była udana?

 

Odpowiednie miejsce na nocleg

 

W pierwszej kolejności warto zająć się kwestią noclegu przeglądając co do zaoferowania mają dla nas różnego rodzaju hotele. Podkarpacie posiada wiele ciekawych obiektów, jednym z nich, zlokalizowanym w okolicy Dębicy jest hotel Grand Chotowa. Najważniejsze, aby hotel znajdował się dość niedaleko różnego rodzaju atrakcji turystycznych, jakie sobie zaplanujemy. Dodatkowo, jeśli nie chcemy się nudzić- powinien mieć do zaoferowania różnego rodzaju atrakcje, takie jak chociażby dostęp do basenu czy jacuzzi. Ciekawą opcję stanowi także możliwość skorzystania z bazy SPA, gdzie różnego rodzaju zabiegi pozwolą nam w profesjonalny sposób zatroszczyć się o naszą urodę. Dodatkowo, relaksujące masaże mogą sprawić, że z wycieczki naprawdę wrócimy w świetnej kondycji.

 

Jakie miasta na pewno warto odwiedzić?

 

Piękne miasto z niesamowitą starówką i możliwością zwiedzania trasy pod płytą rynku głównego oferuje nam Rzeszów. To także miasto pięknych parków, Muzeum Dobranocek oraz wielu innych atrakcji. Można tutaj dobrze zjeść, a także posiedzieć w kameralnych, pięknie prezentujących się kawiarniach i restauracjach. Jadąc dalej, na pewno warto zahaczyć o kolejne większe miasto na Podkarpaciu, jakim jest Krosno. Następnymi punktami na trasie może być Rymanów oraz Iwonicz- w obu tych miejscowościach znajdziemy parki uzdrowiskowe, gdzie można skorzystać z pijalni wód o właściwościach prozdrowotnych. W końcu, sam Sanok- obok bardzo ładnego rynku- oferuje nam możliwość zwiedzania największego w Polsce skansenu, gdzie możemy na własne oczy przekonać się, jak zróżnicowane etnicznie i kulturowo były te regiony, a także możemy wyobrazić sobie życie w dawnych czasach. To doskonałe miejsce na spacer i podziwianie uroków Podkarpacia. Jeszcze jednym, dość często odwiedzanym punktem na mapie jest Solina, a tam ogromna zapora spiętrzająca wodę, którą można zwiedzać, ale też po koronie której można się przespacerować. Malownicze jeziora to idealne miejsce do wypoczynku, a także do tego, aby korzystać tutaj z rejsów oraz sportów wodnych.