Maszyny do zadań specjalnych

0
423
views

Zamiatarki uliczne można spotkać w przestrzeni miejskiej podczas standardowego, regularnego oczyszczania ulic. Najczęściej, są to modele do tego celu odpowiednio przystosowane. Zamiatarki uliczne tego rodzaju są mniejsze, bardziej zwrotne, a szczotki obrotowe służące do zamiatania są umieszczone na froncie takiego pojazdu. Taka zamiatarka- pomimo że jest bardzo sterowana ze względu chociażby na ramę przegubową- również ma sporą wielkość, gdyż pojazdy te konstruuje się na podwoziu samochodu ciężarowego. Co jednak w przypadku, kiedy potrzebny jest jeszcze bardziej specjalistyczny sprzęt do oczyszczania ulic?

Różne typy zamiatarek, które doskonale sprawdzają się w praktyce

Oprócz tych modeli zamiatarek, które są uważane za najbardziej zwrotne i które mają szczotki obrotowe z przodu, możemy wyróżnić także inne modele, np. pojazdy ze szczotkami zamocowanymi z boku pojazdu lub też wyposażone w tak zwany wleczony osprzęt zamiatający, który jest zamontowany z tyłu pojazdu. Wszystkie te propozycje zamiatarek można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej jednego z jej dystrybutorów- Terberg Matec. To także możliwość serwisowania sprzętu, do którego niezbędne są części johnston. Mając bowiem kultowe, popularne modele zamiatarek nie trzeba martwić się o to, czy da się je poddać serwisowaniu- konieczne jest tylko wybranie odpowiedniego miejsca, w którym będzie można to zrobić, a także zakupić częśćci Johnston, które posłużą do naprawy.

Zamiatarki przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach

W przypadku cięższych prac i zadań specjalnych konstruowane są specjalne zamiatarki, które mają cały osprzęt zamiatający umieszczony bezpośrednio z tyłu pojazdu. Tego typu zamiatarki doskonale sprawdzają się w przypadku sprzątania w okolicy różnego rodzaju inwestycji budowlanych i drogowych, gdzie wykonywane są prace ziemne i często transportowane są różnego rodzaju materiały budowlane powodujące brud i zanieczyszczenia na miejskich drogach. Wówczas, przejazd takiej zamiatarki jest wręcz konieczny.

Posiada ona bardzo wytrzymałą konstrukcję i wysokie osiągi przy jednoczesnym, małym wpływie na środowisko. Trzeba przyznać, że tego typu zamiatarki są już pokaźnych rozmiarów, wszystko także dlatego, że duże zbiorniki na ciecze- jeden zbiornik na zanieczyszczenia, a drugi na wodę czystą, która jest przeznaczona do mycia powierzchni. Dodatkowym atutem tych zamiatarek jest bezprzewodowe sterowanie ładunkiem. Kabina operatora posiada wszelkie udogodnienia, które ułatwiają sterowanie zamiatarką.

https://www.terbergmatec.pl/