Płytki na ściany i podłogi w hotelu i pensjonacie

0
825
views

Płytki to często stosowane pokrycie podłóg i ścian w kuchni i łazience. Mogą być także układane w salonach producenci, bowiem coraz częściej proponują płytki imitujące drewno, przykładem jest kolekcja heralgi. Płytki łatwo jest utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć je mopem lub wilgotną ścierką. Nie wchłaniają wilgoci i nie niszczą się. Mają wysoką ścieralność i bardzo trudno je porysować czy wgnieść. Płytki stosowane na ścianach i w łazienkach mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć wiele kolorów, wzorów i faktur.

 

Płytki ceramiczne – ceramika to jeden z najstarszych materiałów, z którego wykonywane są płytki. Jest to de facto glina wypalana w bardzo wysokich temperaturach. Może być formowana w różne kształty i przybierać różne kolory, wystarczy przyjrzeć się tak różnorodnym kolekcjom jak hgr, by przekonać się o bogactwie możliwości jakie daje ceramika. Przeglądając kolekcje heralgi na https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/heralgi/ łatwo daje się zauważyć, że ceramiczne płytki mogą mieć bardzo różnorodną fakturę. Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć, służą więc także jako okładzina wanien. Charakteryzują się też ognioodpornością, więc mogą być elementem wykończenia kominków.

 

Płytki szklane – płytki ze szkła stały się popularne ostatnimi czasy. Są one wykonywane z odpornego szkła hartowanego. Płytki szklane mogą być przezroczyste lub wypełnione grafikami 3D. Przyjmują różne kształty i kolory. Najczęściej są to płytki z połyskiem, o gładkiej powierzchni. Częściej są one stosowane jako płytki ścienne niż podłogowe, na podłogę większość szklanych płytek jest zwyczajnie zbyt śliska.

 

Płytki kamienne – płytki kamienne to kolejny od wieków stosowany rodzaj płytek w wykończeniu wnętrz. Płytki tego typu mogą być wykonane z łupka, granitu, marmuru a nawet wapienia. Najodporniejsze i najtrwalsze są płytki marmurowe i granitowe. Płytki te przybierają taki kolor, jaki kolor miał kamień, z którego zostały wykonane. Mogą być obrabiane na gładko lub mieć chropowatą powierzchnię nieobrobionego kamienia. Niektórym kamiennym płytką przy użyciu specjalnych preparatów i szlifowania nadaje się połysk, inne są matowe.

 

PCV – płytki z PCV to wynalazek ostatnich czasów. Jeszcze do niedawna plastik kojarzył się raczej kiczowato, jednak nowoczesne technologie druku pozwalają na winylowych płytkach umieścić dowolny wzór czy fotografię. Można im także nadać pożądaną fakturę, właśnie dlatego płytki z PCV cieszą się ostatnimi czasy rosnącą popularnością.