Skąd podziwiać panoramę miasta Krakowa?

0
999
views

Kraków może zaoferować odwiedzającym szereg interesujących atrakcji turystycznych. Z pewnością, w tym mieście nie można się nudzić, niezależnie od tego, czy nastawiamy się na zwiedzanie zabytków, podziwianie galerii sztuki, czy też chcemy poczuć klimat tego miasta odwiedzając tutejsze restauracje. Będąc w tym mieście przy okazji wyjazdu weekendowego lub też podczas swojego urlopu wypoczynkowego, warto odwiedzić Zielone Tarasy, czyli restaurację, która połączona jest z piękną oranżerią i która znajduje się na dachu jednego z biurowców o nazwie Herbewo. Miejsce to znajduje się w samym centrum Krakowa, przy alei Słowackiego, a ze względu na fakt, że biurowiec posiada niebagatelną wysokość, z restauracji spokojnie można podziwiać panoramę na Stare Miasto oraz Kraków w całej okazałości.

 

Miejsce dla miłośników dobrej kuchni

 

Wielu spośród nas oprócz podróży po miastach i państwach, uwielbia także podróże kulinarne, podczas których można poznawać całkiem nowe smaki oraz potrawy. Zielone Tarasy to nie tylko miejsce, z którego możemy podziwiać Kraków, ale i doskonała restauracja Resto Bar, gdzie można udać się na obiad przy okazji miło spędzając czas. To, co wyróżnia tę restaurację to zawsze świeże produkty, z których przygotowywane są potrawy, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co akurat dostępne jest w sezonie. Ekologiczne produkty sprawiają, że serwowane dania są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Resto Bar z pewnością zainteresuje swoją ofertą każdego, gdyż jest ona bardzo szeroka. To wiele dań typowo mięsnych, ale i potrawy wegetariańskie, potrawy przygotowywane z ryb, a nawet pizze i smaczne sałatki.

 

Ciekawe miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić

 

Jak widać, warto to miejsce wcielić do listy tych, które mamy zamiar odwiedzić podczas wizyty w Krakowie. Zwiedzanie i podziwianie panoramy miasta można w prosty sposób połączyć ze smacznym obiadem oraz odpoczynkiem ze znajomymi czy z rodziną. Sam wystrój oranżerii oraz restauracji w dużej mierze jest utrzymany w nowoczesnym stylu, gdzie minimalizm miesza się z wyjątkowym zamiłowaniem do zieleni, która nawet w centrum tak dużego miasta może znaleźć odpowiednie miejsce. Być może dlatego tak przyjemnie się tutaj odpoczywa i spędza czas, ciesząc się przepięknymi widokami, ale i obecnością roślin. Restauracja oraz oranżeria równie pięknie prezentują się po zapadnięciu zmroku, dlatego też warto je oglądać również o takiej porze. Jak się okazuje, zwiedzanie może być naprawdę przyjemne, warto więc wybierać te miejsca, które są niezwykłe i po prostu piękne.