Sprawdzone tricki na niskobudżetowe podróże

0
683
views

Podróżowanie nie musi być drogie, wiedzą o tym doskonale wszyscy wprawieni w bojach turyści. Warto jednak przybliżyć kilka tricków, tym którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zwiedzaniem obcych krajów lub naszego pięknego skrawka Ziemi nad Wisłą.

Zamiast hoteli

Hotele to najdroższa z opcji na jaką możemy wpaść podczas podróżowania, dlatego aby obniżyć koszty naszych podróży możemy skorzystać z innych możliwości noclegu. Tańsze niż hotele będą hostele, motele oraz kwatery prywatne. Jeszcze taniej będzie w hostelach, gdzie w jednym pomieszczeniu śpi od 10 do 20 osób. Jedną z najtańszych opcji będą także kempingi i pola namiotowe, gdzie można spędzić noc we własnym namiocie lub w wynajętym bezpośrednio na polu. Najtaniej będzie zaś nocować poprzez Couchsurfing, gdzie w zamian za to, że my oferujemy nocleg u nas także będą zatrzymywać się przyjezdni.

Promocyjne przejazdy

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów podróży będzie także skorzystanie z promocyjnych ofert przewoźników. Wypatrując ofert tanich przejazdów możemy zarezerwować miejsca w bardzo atrakcyjnych cenach. Miejsca w autokarach czy samolotach. Latając w lotnisk obsługiwanych przez tanie linie lotnicze możemy dostać się na nie samochodem, który zostawiamy na parkingu przy lotnisku, takim jak ten – http://www.atmosfera.eu.

Podróże poza sezonem

Kolejnym sposobem na tanie podróżowanie jest wybieranie terminów na swoje podróże, które są poza sezonem turystycznym. Zatem zamiast w czerwcu, lipcu czy sierpniu planujmy swoje urlopy na maj czy wrzesień w większości krajów na południe i zachód od Polski jest wówczas jeszcze ciepło. Chcąc udać się do Afryki czy Australii warto taką podróż zaplanować zimą, tam bowiem nadal będzie ciepło.

Tanie kraje

Wybierając kierunek wyjazdu także warto rozważyć kraj, do którego zmierzamy, wiadomo, że we Francji, Hiszpanii, Włoszech czy na Chorwacji będzie drogo, co innego gdy wybierzemy Czarnogórę, czy Ukrainę lub dalsze destynacje takie jak Indie, Filipiny czy Wietnam, gdzie koszty pobytu są naprawdę niskie.