Sypialnia niczym jak w hotelu- jakie meble możemy wykonać sami?

0
1330
views
sypialnia w hotelu

Najważniejsze to w komfortowy sposób zmieścić w posiadanym metrażu wszystko, co może się nam okazać potrzebne w sypialni. Czasem nie jest to aż tak trudne zadanie, gdyż sporej wielkości pomieszczenie stwarza nam bardzo duże pole do popisu. Odrobinę bardziej musimy się pomęczyć z wnętrzem, które nie do końca jest ustawne lub jest tak małe, że jego urządzenie staje się prawdziwym wyzwaniem. Oprócz niektórych mebli, które powinny się tutaj znaleźć, jak łóżko czy też szafa, sypialnia jest też doskonałym miejscem do tego, aby wykonać jakiś ciekawy projekt DIY. Czasem nie trzeba wielkich nakładów pieniędzy ani też czasu- wystarczy być kreatywnym i podejść do tematu jak do interesującego wyzwania.

A może oryginalny stolik nocny?

Stoliki nocne drewniane są meblami bardzo praktycznymi, które koniecznie powinny znaleźć się w każdej funkcjonalnej i praktycznej sypialni. Na takim stoliku możemy umieścić lampę nocną, możemy położyć tutaj najpotrzebniejsze rzeczy, szkatułkę z biżuterią, a nawet książkę czy telefon. To bardzo komfortowa opcja i mebel, który sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Możemy takie stoliki kupić w komplecie z łóżkiem, ale możemy też sami, na własną rękę sprawdzić, jak zrobić stolik nocny wykorzystując do tego celu lite drewno. Musimy być jednak przygotowani na to, że będą nam potrzebne niektóre narzędzia warsztatowe, a mowa tutaj o pile, szlifierce, wkrętarce czy śrubokrętach. Może się też okazać pomocny dobry, silnie wiążący klej montażowy.

W jaki sposób może się prezentować taki stolik?

Sam projekt takiego stolika zależy tylko od nas, chociaż w momencie, kiedy już będziemy sprawdzać, jak mogą wyglądać stoliki nocne, drewniane w sieci- na pewno trafimy na szereg interesujących inspiracji. Bardzo modną wersją takiego stolika jest model, którego blat jest wykonany z grubego, naturalnego plastra drewna, a nogi są metalowe, utrzymane w stylistyce loftowej lub industrialnej. To bardzo nowoczesny stolik, który dodatkowo doda charakteru wnętrzu, które jest zaaranżowane w stylistyce skandynawskiej. Bardzo ciekawie prezentuje się też drewno w wersji malowanej. Poszczególne elementy takiego stolika możemy pomalować farbą akrylową na kolory, które będą pasowały do naszego wnętrza.

W jaki sposób łączyć elementy drewniane?

W momencie, kiedy chcemy w naprawdę trwały sposób połączyć poszczególne elementy drewniane, możemy w jednej części nawiercić otwory o odpowiedniej średnicy, a z drugiej strony wkręcić specjalne kołki. Dodatkowe dodanie kleju na kołki, które włożymy w nawiercone dziury gwarantuje nam stabilność połączenia. Możemy też użyć samego kleju montażowego albo metalowych elementów łączących na wkręty, które jednak mogą być widoczne w już ukończonym meblu. Najważniejsze, aby łączenie było trwałe, ale też nie psuło estetyki całości. Gotowy mebel dobrze jest też w specjalny sposób zabezpieczyć odpowiednią farbą lub olejem. Impregnacja znacznie przedłuża żywotność takiego mebla.