W Krakowie warto odwiedzić…

0
1042
views

Kraków to miasto, które co roku odwiedzają setki tysięcy turystów, a wielu z nich oczarowanych pięknem tego miasta wraca tam ponownie. Gdzie warto pójść? Co zwiedzić? W czym wziąć udział by zakochać się w grodzie smoka?

 …Rynek Główny

To w zasadzie pierwszy i obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Krakowa. To także doskonałe miejsce wypadowe do dalszego zwiedzania miasta. Osoby, które chciałby w najważniejsze punkty Krakowa dociera piechotą powinny z pewnością zatroszczyć się także o nocleg w tych okolicach, może to być na przykład – hotel Imperial Kraków Stare Miasto. Będąc na krakowskim rynku należy koniecznie odwiedzić Sukiennice, kościół Mariacki oraz kamienicę Hipolitów, w której prezentowane są sprzęty i wystrój mieszczańskiego domu w różnych epokach.

…Muzeum Narodowe

Obecnie w Muzeum Narodowym znajduje się obraz Leonardo da Vinci „Dama z Łasiczką”, jeśli nie dla samego muzeum, które z reguły prezentuje bardzo ciekawe wystawy, to przynajmniej dla tego jednego z najbardziej znanych dzieł Leonardo warto zajrzeć do Muzeum Narodowego. Natomiast Ci, którzy chcieliby na własne oczy ujrzeć mumie powinny odwiedzić Muzeum Czartoryskich.

…Zamek Królewski

Będąc w mieście królów nie sposób nie odwiedzić ich dawnej siedziby. Majestatycznie położony na wzgórzu zamek na nie jednym robi duże wrażenie. W zamku można zwiedzić komnaty królewskie, zajrzeć do skarbca oraz zbrojowni. Nie sposób także nie odwiedzić jamy smoka oraz nie zrobić sobie zdjęcia ze stojącą u stóp Wawelu postacią smoka, który rzeczywiście zieje ogniem.

…Kazimierz

Kazimierz to dawna dzielnica żydowska, która obecnie staje się niezwykle popularnym miejscem wśród bohemy oraz mieszkańców miasta. Można tutaj odwiedzić jedną z kilku działających synagog, zapoznać się z życiem dzielnicy i kulturą żydowską oraz usiąść w jednej z uroczych kawiarenek. Na Kazimierzu na Placu Nowym znajdują się także najsłynniejsze w Krakowie zapiekanki.

…Fabryka Schindlera

To nie jest tylko miejsc z którym kojarzy się tytuł filmu Spielberga, ale faktyczne muzeum gdzie udokumentowano działalność Oscara Schindlera oraz czasy II Wojny Światowej, przedwojenny Kraków oraz holocaust. Jest to miejsce pamięci o bohaterskim Schindlerze oraz okrucieństwa II Wojny Światowej. Miejsce zdecydowanie godne polecenia, także ze względu na nowoczesny, interaktywny sposób prezentacji tego tematu.

 

Podgórze

To kolejna dzielnica Krakowa, do której warto zajrzeć, godny polecenia jest tutaj rynek podgórski z zachwycającym kościołem św. Józefa oraz znajdujący się w odległości niedługiego spaceru kopiec Kraka, będący doskonałym punktem obserwacyjnym dla panoramy miasta.